Praha - Staré Město - Betlémská kaple

Na přelomu roku 2014 - 2015 naše zvonařství realizovalo významnou zakázku nového zvonu Mistr Jan pro věž Betlémské kaple na Starém Městě pražském k výročí 600. let od upálení Mistra Jana Husa. Odlévání zvonu proběhlo přímo ve dvoraně betlémské kaple 6. prosince 2014 za účasti představitelů města Prahy , církví a ČVUT. Zvon byl darován kapli v předvečer výročí a 6.7. 2015 poprvé zazněl nad starou Prahou. Spodní průměr 39,5cm ,hmotnost 36kg. tón h2.

Švihov - vodní hrad

Během první poloviny roku 2016 jsme zrealizovali zajímanou zakázku odlití a osazení nového zvonu pro věžičku hradní kaple Korunovace panny Marie. Vlastní odlévání zvonu proběhlo za velké účasti přihlížejících přímo na nádvoří hradu 10. června. Velikost zvonu je 37,5cm a jeho hmotnost činí 30,5kg. Pohon zvonu zajišťuje lineární motor s řídicí jednotkou a časovým spínáním. Hrad tak získal zpět svůj hlas.

Svitavy - kostel svatého Jiljí

Na podzim roku 2016 naše zvonařství zrealizovalo pro římskokatolickou farnost Svitavy nový zvon Beatus Engelmar na pamět blahoslaveného P. Engelmara Unzeitiga - rodáka z Hradce nad Svitavou nazývaného též Anděl z Dachau. Zvon je určen pro věž kostela sv. Jiljí ve Svitavách a nahradil druhotně osazený zinkoantimonový zvon. Spodní průměr 49,5cm, hmotnost 75kg hlavní nárazový tón gis2. Reliéfní sochařskou výzdobu vytvořil ak. sochař Václav Hrůza ze Soběslavi. Součástí zakázky byla jak demontáž původního zvonu tak vyzvednutí a montáž nového.


Video o tomto zvonu - ZDE
Rataje u Bechyně - kostel Nejsvětější Trojice

V roce 2016 jsme v našem zvonařství zhotovili dvojici zvonů svatého Vojtěcha a svatého Josefa o hmotnostech 311kg a 39kg v tónech c2 a cis3. Pro zvony jsme vyrobili vhodné zvonové příslušenství v podobě dubových závěsů a kováním včetně kovaných srdcí. Došlo také ke zpevnění vzpěradlové zvonové stolice.

Hradec Králové - Kukleny, kostel svaté Anny

V letech2015 a 2016 jsme zhotovili trojici zvonů svaté Ludmily, Anny a Michaela o hmotnostech 211kg 125kg a 23kg v tónech d2, f2 a f3. Pro zvony jsme vyrobili vhodné zvonové příslušenství v podobě dubových závěsů a kováním včetně kovaných srdcí. Došlo také ke zpevnění vzpěradlové zvonové stolice v západní průčelní věži kostela.